HR expert – školení pro zkušené personalisty a novelizace 2024 a 2025 (omezený počet účastníků)

TSM, spol. s r.o.

• Seminář je určen pro pokročilé a zkušené personalisty, kteří se vyznají v zákoníku práce a potřebují získané znalosti rozšířit a prohloubit. Cílem semináře je probrání vybrané problematiky pracovního práva do hloubky a obohacení znalostí o postup inspektorátu práce. Důraz je kladen rovněž na předání zkušeností lektorů při zastupování zaměstnanců a zaměstnavatelů při soudním jednání a jaké jsou nejčastější chyby, kterých se zaměstnavatelé dopouštějí.

Lektoři kladou důraz na individuální přístup, kdy je možné v průběhu celého školení pokládat dotazy.
    Osnova:

• Nábor zaměstnanců

• Praktické a málo známé tipy do pracovní smlouvy

• Jak správně a prakticky nastavit mzdu zaměstnance

• Detailní rozbor náležitostí pracovní smlouvy

• Jak správně vymezit místo výkonu práce a jeho vazba na pracovní cesty a cestovní náhrady

• Osobní údaje zaměstnanců

• Jakou zvolit taktiku při předávání výtky/výpovědi

• Jakou formu ukončení pracovního poměru zvolit? Kdy je výhodná dohoda, kdy výpověď, kdy zrušení ve zkušební době? Kdy dát „padáka na hodinu“? A jak je to s dobou určitou?

• Jak správně a takticky postupovat za účelem zabránění neschopenkám po předání, jak správně a takticky doručovat

• Neomluvená absence, její důsledky a jaký způsob rozvázání pracovního poměru zvolit

• Krádeže na pracovišti a nevyužívání pracovní doby k výkonu práce

• Vnitropodnikové směrnice, úprava benefitů, rozbor pracovního řádu

• Evidence pracovní doby vs. evidence docházky – je v tom rozdíl?

• Přesčasy

• Jak jim zabránit, jak je správně odměňovat

• Návštěvy lékaře z pohledu zákoníku práce, kontrola alkoholu na pracovišti, kontrola DPN – praktické tipy

• Dovolená – tipy do praxe

• Novelizace zákoníku práce v roce 2024.

• Chystaná flexibilní novela zákoníku práce a změny v roce 2025

• Diskuse.

Lektoři si vyhrazují právo přednášet každý samostatně.
    Lektor tohoto školení: JUDr. Adam Valíček, MBA

Osnova:

• Nábor zaměstnanců

• Praktické a málo známé tipy do pracovní smlouvy

• Jak správně a prakticky nastavit mzdu zaměstnance

• Detailní rozbor náležitostí pracovní smlouvy

• Osobní údaje zaměstnanců

• Jakou zvolit taktiku při předávání výtky/výpovědi

• Krádeže na pracovišti a nevyužívání pracovní doby k výkonu práce

• Vnitropodnikové směrnice, úprava benefitů, rozbor pracovního řádu

• Evidence pracovní doby vs. evidence docházky – je v tom rozdíl?

• Přesčasy

• Jak jim zabránit, jak je správně odměňovat

• Dovolená – tipy do praxe

• Novelizace zákoníku práce v roce 2024.

• Chystaná flexibilní novela zákoníku práce a změny v roce 2025

• Diskuse.

Lektoři si vyhrazují právo přednášet každý samostatně.
    Lektor tohoto školení: JUDr. Adam Valíček, MBA

Veřejný kurz