Ergonomie (cena pro skupinu)

Focus People s.r.o.

Chcete zlepšit pracovní výkon zaměstnanců? Potřebujete předcházet pracovní úrazovosti a nemocnosti zaměstnanců? Cílem školení ergonomie je, aby účastníci získali všeobecné povědomí o oblasti ergonomie. Ergonomické pracoviště by mělo chránit zdraví pracovníků, snižovat psychickou i fyzickou zátěž, odstraňovat stres. Odstraněním negativ z pracovního prostředí se nám zvýší výkonnost zaměstnanců. Kurz ergonomie připraví účastníky se základními ergonomickými požadavky na pracovní místo – např. umístění materiálu, pomůcek, nástrojů na pracovišti. Pochopí, proč je nutné, aby bylo pracovní prostřední přizpůsobeno zaměstnancům a prakticky si nacvičí i možnou simulaci úpravy vlastního pracoviště pro usnadnění práce, případně standardizaci pracoviště pro vícečlenný kolektiv.

- Kurz je realizován prezenční formou
- Termín a místo konání firemního kurzu je dle Vašeho výběru
- Obsah i rozsah kurzu přizpůsobíme klientovi
- Základní cena kurzu pro skupinu do 10 osob je 20.900,- Kč bez DPH za den

Ergonomie
  • Definice a historie ergonomie
  • Současný stav ergonomie
  • Systém člověk – technika – prostředí
  • Fyzické, smyslové a mentální parametry člověka
Pracovní prostředí
  • Klimatické podmínky
  • Teplota, vlhkost, proudění vzduchu
  • Čistota a ionizace vzduchu
  • Hluk
  • Hlasitost, výška a barva hluku
  • Časový průběh hluku
  • Rytmičnost hluku
  • Vibrace a otřesy
  • Osvětlení
  • Intenzita, směr, rovnoměrnost osvětlení
  • Stínivost, oslnivost
  • Záření
  • Zátěž
  • Fyzická – zdroje, energetická náročnost, měření zátěže, zásady ekonomie pohybů
  • Psychická – zdroje, křivky výkonu, únava
Pracovní místo
  • Rozměrové řešení
  • Zorné podmínky
  • Ovladače
  • Sdělovače
  • Pracovní sedadlo
  • Nářadí a pomůcky
Certifikát Každému úspěšnému absolventovi kurzu je vydán certifikát o úspěšném absolvování. Poznámka k cene

Cena je pro skupinu do 10 osob. Cena zahrnuje veškeré lektorské náklady, školící materiály atd.